Cyfrowa rewolucja - aspekty prawne i rachunkowe dokumentacji elektronicznej

Dynamiczne zmiany wynikające z cyfryzacji i globalizacji dotyczą również obszaru księgowości i procedur prawnych obowiązujących przedsiębiorców. Pandemia przyśpieszyła jeszcze tę cyfrową rewolucję.

W trakcie webinarium eksperci z Działu Usług Księgowych Mazars Polska oraz z Kancelarii Kocur i Wspólnicy opowiedzieli, jak bezpiecznie, w zgodzie z przepisami przeprowadzić cyfrową transformację w księgowości, zaprezentowali, jak Kodeks Spółek Handlowych dostosowano do wymogów rewolucji cyfrowej oraz wyjaśnili szereg praktycznych problemów związanych z podpisami elektronicznymi i z przekazywaniem danych do elektronicznych ewidencji KRS i CRBR.

Agenda

Aspekty rachunkowe:

  1. Międzynarodowe struktury organizacyjne - gdzie i kto prowadzi księgi rachunkowe?
  2. Od papieru do e-dokumentacji - jak się przygotować?
  3. E-sprawozdania finansowe - o czym warto pamiętać?
  4. E- faktury - co nas czeka?

Aspekty prawne:

  1. Podpisy elektroniczne – rodzaje, formy składania oświadczeń woli, problemy praktyczne
  2. Elektroniczne Zgromadzenie Wspólników
  3. Elektroniczne wnioski do KRS
  4. CRBR – obowiązek śledzenia zmian struktury i aktualizacji danych

Prelegenci

Beata Ławecka, Senior Manager w Dziale Usług Księgowych Mazars

Marta Bednarek, Manager w Dziale Usług Księgowych Mazars

Wojciech Lisowski, Wspólnik, Kocur i Wspólnicy

Michał Potyra, Associate, Kocur i Wspólnicy

Webinar odbył się 18 listopada 2020 r.

Nie mogłeś/aś uczestniczyć w webinarium?

Nic straconego! Wypełnij formularz i obejrzyj nagranie:

* pola obowiązkowe

Dane osobowe użytkownika są gromadzone przez Mazars w Polsce, administratora danych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami prawnymi.
Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe. Jeśli któreś z pól obowiązkowych pozostanie puste, wniosek nie zostanie rozpatrzony. Użytkownik posiada prawo do dostępu, poprawiania i usuwania swoich danych, oraz prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a także prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Użytkownik posiada także prawo do przenoszenia swoich danych oraz prawo do wskazania, co stanie się z jego danymi w razie śmierci użytkownika. Posiada on również prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego oraz prawo do niepoddawania się decyzjom opartym wyłącznie na automatycznym przetwarzaniu, obejmującym profilowanie, które ma skutki prawne w odniesieniu do osoby użytkownika bądź skutki o podobnym charakterze.