2019 r. pod znakiem dużych zmian w PIT i CIT

Początek roku 2019 obfituje w głębokie zmiany z zakresu podatków dochodowych od osób fizycznych jak i osób prawnych. Ważne jest, aby podatnicy przygotowali się do nich już teraz.

W związku pomyślnym przejściem przez proces legislacyjny ustaw nowelizujących przepisy o podatku dochodowym przedstawiamy zestawienie najważniejszych zmian w podatkach dochodowych od 2019 r.

W zdecydowanej większości nowe regulacje weszły w życie z dniem 1 stycznia 2019 r. Podatnikom zostało więc niewiele czasu, by przygotować się do nowych regulacji. Uchwalone zmiany obejmą znaczną większość osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, jak i przedsiębiorstwa. Niestety przeważająca część wprowadzanych rozwiązań nie będzie korzystna dla podatników. Do mniejszości należą korzystne regulacje, do których można zaliczyć np. wprowadzenie ulgi Innovation Box czy możliwość uwzględniania w kosztach podatkowych hipotetycznych odsetek.

W związku z powyższym, opierając się na naszej wiedzy oraz praktyce, przedstawiamy listę zagadnień, które mogą być szczególnie istotne z perspektywy bezpieczeństwa podatkowego działalności gospodarczej w 2019 r. i latach przyszłych.

Document

Zmiany w CIT i PIT od 2019 r.pdf
Zmiany w CIT i PIT od 2019 r.pdf