Trzecia seria bada, w jaki sposób dane, analityka, robotyka, technologia 5G i inne rozwiązania zmienią oblicze mobilności w nadchodzących dziesięcioleciach oraz w jaki sposób podmioty działające w sektorze mobilności powinny przygotować się na nadchodzące zmiany.
Aby rzucić światło na kwestię zmian technologicznych i ich wpływu na przemysł, przygotowaliśmy serię artykułów z udziałem ekspertów Mazars z całego świata. Seria 3 znajduje się poniżej; aby przeczytać wszystkie artykuły z cyklu „Reinventing the wheel”, przejdź tutaj.
Usprawnienie obsługi technicznej, zapewnienie klientom wyjątkowych doświadczeń i inteligentniejsze zarządzanie łańcuchem dostaw: dane wskazują na dalszy rozwój mobilności w 2021 r. i późniejszych latach. A skoro gromadzi się coraz więcej informacji, jak można je jak najlepiej wykorzystać? I jakie nowe zagrożenia dla firm z branży mobilności i ubezpieczeń niesie ze sobą duża ilość danych?
Technologia piątej generacji umożliwia urządzeniom mobilnym przetwarzanie większej ilości danych z błyskawiczną prędkością. W krótkiej perspektywie oznacza to lepszą funkcjonalność i szybsze pobieranie danych z urządzeń mobilnych, transmisje strumieniowe i granie w gry. W dłuższej perspektywie czasowej umożliwi korzystanie z perfekcyjnie skomunikowanych samochodów przyszłości i pojazdów...
Proces dostawy do odbiorcy końcowego jest najbardziej wymagającym, skomplikowanym i konkurencyjnym etapem doręczenia paczki. Aby sprostać rosnącej liczbie dostaw, coraz większemu zapotrzebowaniu klientów i publicznym apelom o obniżenie poziomu emisji zanieczyszczeń, firmy logistyczne testują nowe rozwiązania w zakresie danych, dronów i nowych modeli biznesowych.
Robotyzacja procesów pomaga firmom usprawniać procesy, obniżać koszty i odciążać pracowników, aby mogli skupić się na bardziej kluczowych zadaniach. Obecnie coraz częściej stosuje się ją do wspierania procesów back-office w przedsiębiorstwach z branży mobilności, a ponadto umożliwia ona wykonywanie większej liczby zadań operacyjnych oraz tych z zakresu front-office.
To naturalne, że każdy nowy środek transportu spotyka się ze sceptycyzmem: czy jest bezpieczny? zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju? czy jest potrzebny? W miarę jak świat mobilności eksperymentuje z transportem w powietrzu i na ziemi, firmy i decydenci muszą kreować popyt ze strony klientów, odpowiadać na krytyczne pytania dotyczące bezpieczeństwa i podejmować małe kroki, które umożliwią...