Mazars uznany za jedną z najlepszych firm doradczych w zakresie fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej w 2020 r.

Z przyjemnością informujemy, że kolejny rok z rzędu Mazars znalazł się wśród pięciu najlepszych firm doradczych w zakresie fuzji i przejęć pod względem liczby udanych transakcji w rankingu „Mergermarket Accountant League Table 2020” dla Europy Środkowo-Wschodniej.

Mergermarket jest jednym z wiodących dostawców danych i informacji na temat fuzji i przejęć na świecie. Rejestruje transakcje o pojedynczej wartości powyżej 5 mln USD, w których przedmiotem sprzedaży jest co najmniej 30% udziałów w spółce przejmowanej.

„Uplasowanie się po raz kolejny tak wysoko w tym prestiżowym rankingu potwierdza silną pozycję Mazars jako jednej z wiodących firm świadczącej usługi doradcze w zakresie transakcji finansowych i podatkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ten wynik odzwierciedla także naszą zdolność do ciągłego świadczenia międzynarodowych, zorientowanych na klienta i dostosowanych do jego potrzeb usług. - Udowodniliśmy, że dzięki szerokim kompetencjom naszego zespołu i umiejętności dostosowywania się do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych, jesteśmy w stanie realizować różnorodne projekty z zachowaniem najwyższych standardów jakości świadczonych usług - twierdzi Michel Kiviatkowski, Lider usług doradztwa finansowego CEE i Partner zarządzający Mazars w Polsce.

Adam Zohry, Executive Manager koordynujący usługi doradztwa finansowego w Europie Środkowo-Wschodniej dodaje: - W ciągu ostatniego roku pandemia Covid-19 wpłynęła na regionalny krajobraz zawierania transakcji i związane z tym praktyki. Sektory takie jak IT, opieki zdrowotnej i farmaceutyczny generalnie skorzystały z ogólnego kontekstu, zarówno inwestorzy strategiczni, jak i fundusze PE/VC chętnie poszukiwali potencjalnych przejęć. Planowanie sukcesji i wydzielanie się dużych przedsiębiorstw również stworzyło kilka okazji do fuzji i przejęć na rynku. W perspektywie średnioterminowej silne fundamenty Europy Środkowo-Wschodniej (strategiczne położenie geograficzne, jakość siły roboczej, niższe koszty, rosnąca klasa średnia…) powinny zapewnić regionowi korzyści z postępującego globalnego ożywienia gospodarczego, gdy kryzys minie.”

Korzystając z doświadczenia w zakresie doradztwa transakcyjnego ponad 80 sprawdzonych specjalistów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, Mazars pracuje jako jeden międzynarodowy zespół ponad granicami i pełnionymi funkcjami. Dzięki temu świadczymy wysokiej jakości usługi, wzbogacone o wiedzę branżową i doświadczenie w konkretnych jurysdykcjach. Wspieramy naszych lokalnych i międzynarodowych klientów w zakresie usług transakcyjnych (w tym finansowych i podatkowych), wycen, finansów korporacyjnych / fuzji i przejęć, integracji post-transakcyjnej, finansowania infrastruktury, restrukturyzacji i dochodzeń gospodarczych. Jako zintegrowana firma zapewniamy te same standardy jakościowe i techniczne, a także metodologie projektowe, co oznacza, że jesteśmy w stanie zapewnić spójność i ciągłość usług wszędzie tam, gdzie nasi klienci ich potrzebują, zarówno w regionie CEE, jak i na całym świecie.