The Best Annual Report 2018

Już po raz czternasty Instytut Rachunkowości i Podatków zorganizował konkurs na najlepszy raport roczny spółki publicznej "The Best Annual Report", którego celem jest promowanie raportów rocznych o największej wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. Firma Mazars miała zaszczyt być partnerem tegorocznej edycji.

W tegorocznym konkursie najlepsze okazały się raporty roczne spółek PGNiG, PGE i Ciech. W kategorii banków i instytucji finansowych najwyżej została oceniona sprawozdawczość finansowa Santander Bank Polska. Nagrody druga i trzecia trafiły do BNP Paribas Bank Polska i Banku Pekao.

Wzorcowe raporty przedstawiły spółki: PKN Orlen, Tauron, KGHM, PZU, PKO BP, mBank i ING Bank Śląski zdobywając tytuł The Best of the Best, którym mogą poszczycić się firmy, które co najmniej trzykrotnie zdobyły najwyższy laur w konkursie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w kapitule konkursu zasiadła Monika Kaczorek.

 "Dobrze przygotowane sprawozdania finansowe to praca nie tylko działu księgowego bądź finansowego, ale całej spółki. Sprawozdanie odzwierciedla przecież informacje dostępne i przetwarzane przez różne działy" - uważa Monika Kaczorek, Partner i Wiceprezes Zarządu Mazars Audyt Sp. z o.o..

Gala finałowa odbyła się 16 października 2019 r. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Więcej informacji o tegorocznej edycji konkursu znajdą Państwo na stronie Instytutu Rachunkowości i Podatków.