Wydarzenie online | Wyniki finansowe europejskich banków w kontekście Covid-19: Wpływ na oczekiwane straty kredytowe [nagranie]

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z wydarzenia online, aby dowiedzieć się więcej o wpływie pandemii Covid-19 na oczekiwane straty kredytowe (ECL) w ujawnieniach finansowych europejskich banków.

Wyniki finansowe europejskich banków w kontekście Covid-19: wpływ na oczekiwane straty kredytowe (ECL)

Wydarzenie online odbyło się w języku angielskim

Kryzys związany z pandemią Covid-19 nadal zagraża stabilności finansowej na świecie, a jego całkowity wpływ na sektor bankowy nie został jeszcze określony. W tym kontekście Mazars przeprowadził analizę wyników finansowych 26 banków w 11 krajach, aby pomóc instytucjom finansowym lepiej zrozumieć wpływ Covid-19 na oczekiwane straty kredytowe. Badanie jest oparte na przebadanych informacjach zamieszczonych w raportach rocznych banków za 2020 rok, opublikowanych do 1 kwietnia 2021 roku.

Podczas naszego wirtualnego spotkania eksperci Mazars przedstawili kluczowe wnioski raportu, skupiając się przede wszystkim na aspektach związanych z ECL.

Rozmowa dotyczyła następujących tematów:

  • W jakim stopniu pandemia Covid-19 wpłynęła na wynik z działalności operacyjnej i wynik na odpisach z tytułu oczekiwanych strat kredytowych w 2020 roku.
  • Konsekwencje dla wskaźników pokrycia ECL i omówienie ekspozycji kredytowej brutto oraz odpisu na oczekiwane straty kredytowe według koszyków.
  • Informacje ujawnione przez europejskie banki w zakresie korekt post-modelowych i założeń makroekonomicznych.

Nie mogli Państwo uczestniczyć w spotkaniu online? Nic straconego! 

Nasi eksperci:

  • Vincent Guillard, Partner, Mazars
  • Florence Michel, Senior manager, Mazars