Analiza due diligence w stosunku do stron trzecich

Kompleksowy ogląd sytuacji, aby dostarczyć Państwu pewność z relacjach ze stronami trzecimi

Relacje ze stronami trzecimi stwarzają możliwości, ale także ryzyko. Zarówno jeśli chodzi o nowego dostawcę, partnera w transakcji czy spółkę do przejęcia, koszty finansowe lub związane z utratą reputacji mogą być wysokie, jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli. Nasi doświadczeni specjaliści od due diligence dysponują najnowszą technologią, aby pomóc Państwu zmniejszyć ryzyko interakcji ze stronami trzecimi na całym świecie.

Nasze podejście

W Mazars nasze podejście w zakresie zarządzania ryzykiem i redukowania ryzyka w relacjach ze stronami trzecimi opiera się na prostocie i dążeniu do minimalizowania komplikacji. Łączymy doświadczenie i umiejętności naszych specjalistów ds. due diligence w stosunku do stron trzecich z aktualnymi rozwiązaniami technologicznymi, aby zaoferować Państwu usługę, która spełni Państwa potrzeby. Może to dotyczyć spełniania obowiązków regulacyjnych, przestrzegania wewnętrznych procesów i procedur związanych z ryzykiem lub lepszego zrozumienia spółek i osób fizycznych, z którymi Państwo stykają się zawodowo.  

Specjalizujemy się w przeciwdziałaniu ryzyku finansowemu, politycznemu, związanemu z reputacją, środowiskowemu i ryzyku dla ludzi. Mamy doświadczenie w licznych kwestiach począwszy od łapówkarstwa i korupcji, poprzez PEP (osoby zajmujące eksponowane stanowiska polityczne), sankcje, listy osób obserwowanych itp.

Nasza technologia stanowi fundament naszych usług.  Jeżeli szukają Państwo skutecznej, rygorystycznej i skalowalnej odpowiedzi na dany problem, możemy dostosować naszą usługę do Państwa potrzeb, wykorzystując nasze zautomatyzowane rozwiązanie due diligence oparte na sztucznej inteligencji, aby lepiej poznać specyfikę strony trzeciej, która Państwa interesuje, gdziekolwiek na świecie. Nasze rozwiązanie pomaga wyszukiwać, przeglądać i analizować tysiące ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych źródeł danych na świecie. Wykorzystując przetwarzanie języków naturalnych i uczenie maszynowe, nasze rozwiązanie AI analizuje informacje, stosując takie samo podejście co ludzcy badacze, ale bez ich ograniczeń. To rozwiązanie również obejmuje zautomatyzowany i zintegrowany system przepływu pracy w celu zarządzania każdym etapem procesu oceny ryzyka. 

Nasi pracownicy mogą przeprowadzić spersonalizowane badania i świadczyć doradztwo, korzystając ze swojego doświadczenia, jeżeli potrzebują Państwo pogłębionej analizy.  Przykładowo, może to być częścią dochodzenia w sprawie oszustwa.  W takich sytuacjach korzystamy z szeregu narzędzi i źródeł i doradzamy, jak postępować na podstawie ustaleń due diligence. Odwiedź naszą stroną dotyczącą dochodzeń gospodarczych, żeby dowiedzieć się więcej o naszych usługach w tym obszarze. 

Nasze zautomatyzowane narzędzie due diligence 

Nasze zautomatyzowane narzędzie due diligence oparte na sztucznej inteligencji (AI, Artificial Intelligence) może być dostosowane w taki sposób, aby uzyskali Państwo całkowitą kontrolę nad procesem. 

  • Elastyczność w ocenie ryzyka.  Oferujemy spersonalizowane podejście dostosowane do Państwa potrzeb i wymogów.  Możemy skalibrować nasze narzędzie AI, żeby odzwierciedlić Państwa apetyt na ryzyko i kryteria ryzyka. 
  • Zasięg.  Nasze narzędzie ma dostęp do tysięcy ustrukturyzowanych źródeł, takich jak rejestry korporacyjne, listy sankcji, listy osób poddanych obserwacji i bazy danych dla PEP.  Ma również dostęp do dużych ilości nieustrukturyzowanych treści cyfrowych/online w formie publikacji wiadomości, postów i blogów. 
  • 97% zmniejszenie fałszywych trafień. Nasze narzędzie usuwa podwójne wyniki i eliminuje nieistotne lub niemające znaczenia wyniki, takie jak pozytywne wiadomości.  Dzięki temu mniej czasu trzeba poświęcić na przegląd wyników, terminy realizacji są krótsze i osiągane są korzyści finansowe. 
  • Tłumaczenie języka na żywo.  To narzędzie zapewnia tłumaczenie z 60 języków na żywo, co ogranicza potrzebę posiadania własnych badaczy/analityków ze znajomością języków.  
  • Szybkość.  Wyszukiwanie odbywa się w zaledwie 15 minut.  
  • Ścieżka audytu. Nasze narzędzie zapewnia kompleksową, przejrzystą ścieżkę audytu, która spełnia wymogi regulacyjne oraz wewnętrzne procedury ładu korporacyjnego i zgodności. 
  • Stałe monitorowanie.  Możemy przeprowadzić jednorazowe wyszukiwanie (np. do celów dochodzenia lub transakcji korporacyjnej) albo możemy uruchomić stałe monitorowanie (np. w przypadku relacji z dostawcami).  
  • Niezużywanie papieru.  Profile elektroniczne są przygotowywane w przyjaznym dla użytkownika formacie, który zawiera podsumowanie informacji na temat zidentyfikowanych sygnałów ostrzegawczych. 
  • Zautomatyzowany i zintegrowany przepływ pracy.  Narzędzie obejmuje system obiegu pracy umożliwiający nam zarządzanie całym procesem oceny ryzyka stron trzecich i procesem wdrażania.