Szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim

Pomimo pandemii COVID-19 oraz brexitu, brytyjska gospodarka to wciąż jedna z największych i najbardziej wpływowych gospodarek na świecie. Polscy przedsiębiorcy również mogą stać się jej częścią poprzez inwestycje typu greenfield lub brownfield, a także przez przejęcie firm brytyjskich lub połączenie z firmą z UK.

Specjaliści obecni na konferencji online, wśród których znalazł się Adam Zohry, Senior Associate, Central & Eastern Europe Coordinator w Mazars, wyjaśnili, które strategie biznesowe najlepiej sprawdzają się na brytyjskim rynku. Przedstawili również praktyczne wskazówki na temat założenia spółki w Wielkiej Brytanii, podatków, organizacji zespołu czy uzyskania pomocy finansowej od brytyjskiego rządu.

Webinar adresowany był do polskich przedsiębiorców, którzy chcą działać na rynku brytyjskim, polskich firm z UK poszukujących nowych dróg rozwoju a także polskich przedsiębiorców, którzy chcieliby wkroczyć na rynki światowe.

Organizatorzy: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, Polish Business Link, Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Londynie, British-Polish Chamber of Commerce.

Szczegółowy program wydarzenia oraz informacje dot. uczestnictwa dostępne są na stronie organizatora.

Wydarzenie odbyło się w czwartek, 16 lipca 2020 r.