Mazars i FORVIS tworzą unikalną, nową globalną sieć wchodzącą w skład TOP-10

16 listopada 2023 roku – Mazars, wiodąca międzynarodowa firma audytorska, podatkowa i doradcza oraz FORVIS, ósma pod względem wielkości firma księgowa w Stanach Zjednoczonych, ogłaszają dziś wspólnie utworzenie nowej globalnej sieci mieszczącej się w rankingu TOP-10[1], która rozpocznie działalność od 1 czerwca 2024 roku. Nowa sieć zapewni obu firmom pozycję umożliwiającą dalszy globalny rozwój i jeszcze większe możliwości obsługi klientów, zwłaszcza spółek o międzynarodowym zasięgu.

Sieć będzie działać pod jedną światową marką - Forvis Mazars. Z przychodami[2] rzędu

4.7 miliardów Euro (5 miliardów USD), Forvis Mazars dołączy do rankingu dziesięciu największych globalnych sieci w swojej branży. Sieć składająca się wyłącznie z dwóch firm została zaplanowana tak, aby zapewnić elastyczność działania, spójność oraz globalną skalę wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Każda z dwóch firm członkowskich nadal pozostanie własnością dotychczasowej spółki osobowej. Na dzień 1 czerwca 2024 roku, Mazars USA dołączy do Forvis Mazars w Stanach Zjednoczonych. 

“Jestem zachwycony, że Mazars i FORVIS wykonały ten niosący zmianę krok oraz podekscytowany korzyściami, jakie z niego płyną dla obu firm w zakresie obsługi klientów oraz wsparcia dla naszych zespołów” mówi Hervé Hélias, prezes Zarządu Grupy Mazars. “Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić do naszej branży pionierski, nowy model sieci i cieszymy się, że możemy kontynuować tę wspólną podróż. Wszystkim w Mazars zależy na wspieraniu klientów w budowaniu i rozwijaniu ich przedsiębiorstw. Utworzenie, wspólnie z FORVIS, sieci składającej się z dwóch firm, uzupełnia naszą obecną międzynarodową, zintegrowaną organizację i znacząco wzmacnia międzynarodową strategię. Jesteśmy dumni mogąc zaoferować naszym klientom potencjał zintegrowanej organizacji partnerów obecnej w 100 krajach i korzyści płynące z FORVIS, będącej lokalną organizacją w Stanach Zjednoczonych, która naprawdę działa jako jedna firma na terytorium USA. Zapewnia nam to skalę oraz poszerzony zasięg, do którego dążyliśmy w USA i wyróżnia nas jako jedną z najlepszych 10 sieci o globalnej skali i zasięgu”.

“Sieć złożona z dwóch firm, działająca pod jedną globalną marką przyspiesza rozwój wspólnej strategii obu organizacji. To szansa na udoskonalenie obsługi naszych klientów, zwłaszcza firmy mające międzynarodowe potrzeby, jak również wsparcie naszych pracowników w ich ustawicznym rozwoju zawodowym. Nasze firmy dobrze się znają, mają bogatą historię współpracy oraz bardzo zbliżoną kulturę stawiającą naszych pracowników oraz naszych klientów na pierwszym miejscu” oświadczył Tom Watson, Dyrektor Generalny FORVIS. “FORVIS zawsze z pasją angażował się w dostarczanie Unmatched Client Experience® oraz w uwalnianie potencjału naszych klientów i naszych zespołów. Obecna zmiana pozwala nam kontynuować nasze dzieło na wzmocnionej, globalnej platformie.”

Organizacja Mazars posiadająca biura w ponad 100 krajach oraz terytoriach, odniosła wiele sukcesów, zyskując na znaczeniu i współpracując z niektórymi z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. FORVIS może poszczycić się 100-letnią historią oraz dziedzictwem, dostarcza Unmatched Client Experience®, stał się jedną z Top 10[3] firm w Stanach Zjednoczonych, stale aspirując do poszerzonego, globalnego zasięgu. W czasie istotnych, dynamicznych zmian na światowych rynkach, nowa globalna sieć będzie działać elastycznie dzięki swej skali, umiejętnościom oraz zasięgowi wspierając obecnych oraz przyszłych klientów na całym świecie, zachowując najwyższy poziom spójności oraz usług dla klientów.

[1] Źródło: IAB World Network rankings, w oparciu o najnowsze rankingi

[2] Przychody 2023: FORVIS €1.6bn ($1.7bn), Mazars €2.8bn ($3bn).

[3] Źródło: Inside Public Accounting, w oparciu o najnowsze rankingi