Podcasty Mazars: E-commerce w Polsce

Sektor e-commerce w Polsce od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie, a pandemia COVID-19 spowodowała jeszcze szybszy wzrost tego rynku, przynosząc niemal trzykrotne przyspieszenie. Śmiało można zatem stwierdzić, że gwałtowne zwiększenie sprzedaży w kanale e-commerce to najważniejsza biznesowa transformacja ubiegłego roku.

Seria podcastów przygotowana przez ekspertów Mazars w Polsce promująca raport o polskim rynku e-commerce, który stworzył Mazars we współpracy z kancelarią Noerr oraz ośrodkiem analitycznym SpotData, stanowi cenne źródło informacji zarówno dla firm już działających na rynku e-commerce, jak i dla tych, które dopiero rozważają uruchomienie tego kanału dystrybucji.

[E-commerce w Polsce] Odcinek #01 | Pakiet e-commerce: zmiany w VAT od 1 lipca

W ramach pierwszego podcastu Malwina Myers, doradca podatkowy i Supervisor w Dziale Doradztwa Podatkowego wraz Krzysztofem Gołąbkiem, prawnikiem oraz Konsultantem w Dziale Doradztwa Podatkowego omawiają zmiany VAT dotyczące handlu internetowego, których wejście w życie planowane jest na 1 lipca tego roku.

[E-commerce w Polsce] Odcinek #02 | Pakiet e-commerce: adaptacja narzędzi i rozliczeń

W kolejnym odcinku Monika Nowecka, Partner odpowiedzialna za usługi outsourcingowe oraz Anna Możaryn, Dyrektor w Dziale usług księgowych rozmawiają na temat efektywnej organizacji księgowości sklepu internetowego poza środowiskiem oprogramowania biznesowego e-commerce oraz stosowaniu dotychczasowych rozwiązań po wejściu w życie pakietu e-commerce 1 lipca 2021 r.