Audyt finansowy

Wzmacnianie nadzoru kierownictwa i relacji z interesariuszami

W Mazars wierzymy, że audyt jest kluczowy dla budowania podstaw ekonomicznych sprawiedliwego i dostatniego świata. Audyt był i jest fundamentem naszej działalności. Działamy na rzecz interesu publicznego, a dbając o badane organizacje i ich interesariuszy, staramy się wspierać tworzenie przedsiębiorstw rozwijających się w sposób zrównoważony z korzyścią dla całego społeczeństwa.

Nasze podejście

Mamy szerokie grono klientów, począwszy od spółek prywatnych po największe na świecie korporacje. Dzięki wyspecjalizowanym zespołom zajmujących się kluczowymi rynkami, we wszystkich sektorach gospodarczych, zapewniamy Państwu niezbędną wiedzę. Wybierając Mazars, będą mieli Państwo do dyspozycji zintegrowany, transgraniczny zespół za pomocą jednego punktu kontaktowego.

Audyt wysokiej jakości oznacza zapewnienie oglądu sytuacji, przejrzystości i konstruktywnych uwag, dzięki czemu budowane jest zaufanie do informacji przekazywanych przez organizacje interesariuszom. Ponadto rzetelny, niezależny audyt przyczynia się do budowania wiarygodnych zasad kontroli i nadzoru, aby wesprzeć badane przedsiębiorstwa w przygotowaniu się na przyszłość.

Wierzymy, że w audycie chodzi przede wszystkim o ludzi. Skupiamy się na budowaniu pozytywnej, skutecznej współpracy i relacji, która zapewnia zaufanie i przedstawia wymierną wartość. Każde badanie Mazars jest jedyne w swoim rodzaju. Poświęcamy odpowiednią ilość czasu, aby poznać model biznesowy, kulturę i ekosystem badanej spółki, a także przeanalizować potrzeby jej interesariuszy i dostosować strategię badania do ujawnionych obszarów ryzyka. 

Począwszy od przyjęcia zlecenia, a potem przez cały proces badania, jesteśmy w stałym dialogu ze wszystkimi interesariuszami, komunikując się w sposób jasny, pragmatyczny i terminowy. Jesteśmy dumni z naszej dyscypliny, niezależnego myślenia, konsekwencji i solidności. Dzięki wsparciu najnowszych technologii, globalnej metodologii i procedurom, dostarczamy wiarygodnych, bezstronnych i wartościowych opinii i osądów.

Mazars ciągle rozwija swoją ofertę usług audytorskich, stale inwestując w ludzi, procedury, szkolenia i technologię. Opracowaliśmy zestaw narzędzi w ramach naszej globalnej platformy audytu Atlas, które służą nam do przeprowadzenia spójnych i skutecznych badań wysokiej jakości, wnoszących wartość dodaną. Nasz globalny, innowacyjny program audytorski „Reinventing audit” pozwala nam uwzględniać potrzeby i interesy naszych klientów dzięki regularnym ankietom satysfakcji klienta.

W oparciu o nasze wyjątkowe, ukierunkowane na ludzi podejście, narzędzia i programy, tworzymy nowy wymiar audytu. Audyt, który wychodzi poza samo przestrzeganie przepisów, ale przyczynia się do rozwoju zrównoważonych przedsiębiorstw, gospodarek i społeczeństw.

Nasze narzędzia i rozwiązania

Dajemy naszym audytorom wsparcie zarówno w zakresie doskonalenia umiejętności, procedur, jak i narzędzi, aby zapewnić rynkowi więcej spójności, skuteczności i wartości.

W szczególności Atlas, nasza spersonalizowana globalna platforma audytorska, została opracowana specjalnie na potrzeby naszej zintegrowanej sieci biur partnerskich i naszych międzynarodowych klientów. Wspiera dzielenie się wiedzą i dobrymi praktykami, a także umożliwia przeprowadzenie płynnych, zintegrowanych badań przy wielokierunkowej wymianie między zespołami, ułatwiając pracę wielodyscyplinarnym zespołom zlokalizowanym w różnych jurysdykcjach.

Wykorzystujemy analitykę danych w różnych obszarach audytu, m.in. testowanie zapisów księgowych, ujmowanie przychodów i inwestycje, chcąc lepiej zrozumieć Państwa działalność, ocenić ryzyko i zapewnić wydajność, która pozwoli naszym zespołom skupić się na naprawdę istotnych kwestiach.

Nasze bezpieczne rozwiązania w postaci portalu dla klientów umożliwiają dwukierunkową komunikację podczas badania, w tym raporty z postępów prac i uwagi na temat kontroli.

Nasi pracownicy

Jesteśmy jednym, elastycznym i zgranym zespołem odpowiedzialnym za różne sektory, usługi i obszary geograficzne. Oznacza to, że łączymy specjalistyczną wiedzę lokalną z międzynarodową perspektywą, która wynika z bycia jedną zintegrowaną firmą na całym świecie. Łączymy odpowiednich ludzi z odpowiednią wiedzą w odpowiednim czasie, aby zapewnić bezproblemową realizację zlecenia.

Wyślij zapytanie ofertowe