Usługi doradztwa finansowego

Nasi eksperci zapewnią Państwu wsparcie, jeżeli chcą Państwo zgromadzić kapitał, poprawić wydajność czy sprzedać firmę.

Finanse to podstawa biznesu

Zajmowanie się finansową stroną biznesu jest złożoną kwestią i nie zawsze jest traktowane priorytetowo. Jednak finanse są podstawą, na której opiera się Państwa działalność, dlatego ważne jest, aby poświęcić im należytą uwagę.

Finanse przedsiębiorstw

W niezwykle konkurencyjnym środowisku firmy muszą podejmować starania, by zapewnić sobie długoterminowy wzrost i wydajność operacyjną. Często oznacza to dostęp do rozwiązań finansowych, które pomogą w nabyciu lub sprzedaży albo w zgromadzeniu kapitału. Dzięki rozległemu doświadczeniu międzysektorowemu nasi doradcy korporacyjni mogą pomóc Państwu w przeprowadzeniu udanej transakcji.

Fuzje i przejęcia   

Gdziekolwiek planują Państwo rozpocząć biznes, nasi eksperci ds. fuzji i przejęć (M&A) oferują pomoc na każdym etapie tego procesu. Wspieramy firmy w różnych transakcjach, na przykład, kiedy chcą Państwo dokonać przejęcia, zgromadzić kapitał czy sprzedać swoją firmę. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w zawieraniu transakcji, ich negocjowaniu i strukturyzowaniu oraz zarządzaniu transakcjami, we wszystkich sektorach biznesowych, sprawiamy, że procesy te są jasne i przejrzyste.

Doradztwo przy pozyskiwaniu finansowania dłużnego

Firmy często uzyskują dostęp do finansowania, aby stymulować wzrost, dokonywać przejęć czy optymalizować kapitał obrotowy. W celu pełnego wykorzystania tych możliwości, konieczne jest zapoznanie się z dostępnymi opcjami kredytowymi. Nasza współpraca polega na tym, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla celów Państwa firmy.

Usługi transakcyjne

Nabycie lub sprzedaż firmy może być ryzykownym i zawiłym procesem. Podejmowanie trafnych decyzji ma istotne znaczenie. Nasze doświadczenie w zakresie zawierania transakcji pozwala nam wspierać naszych klientów w procesie due diligence, aby uzyskać zadowalający rezultat.

Restrukturyzacja  

W czasach niepewności i zmian firma może napotykać trudności finansowe i operacyjne. Państwa priorytetem będzie wprowadzenie odpowiednich zmian, aby przywrócić rentowność. W Mazars nasz zespół ds. restrukturyzacji oferuje pomoc w zmianie kierunku biznesu, może też przeprowadzić Państwa przez proces likwidacji i przymusowego zarządu.

Wyjście z biznesu

Ciężka praca w celu rozwinięcia biznesu, a potem decyzja o opuszczeniu go wiąże się z przedstawieniem jasnej wizji, opracowaniem solidnych prognoz finansowych, a także z określeniem, na ile dana osoba pozostanie zaangażowana, o ile w ogóle.

Wyjście z firmy jest ciekawym, ale też intensywnym okresem dla właścicieli firm. Jest to proces, którego właściciel doświadcza przeważnie tylko raz. Nasi eksperci pracowali z wieloma firmami i mają doświadczenie pozwalające na zapewnienie płynności tego procesu i osiągnięcie celów, umożliwiając rozpoczęcie nowego rozdziału.

Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami doradztwa finansowego, prosimy o kontakt z nami w celu omówienia szczegółów.

Wyślij zapytanie ofertowe