Mazars doradzał Penta Real Estate przy sprzedaży projektu biurowego premium – "The Form" w Warszawie

Mazars Polska doradzał firmie Penta Real Estate przy sprzedaży planowanego projektu biurowego z segmentu premium w centrum Warszawy o wartości 25 mln. euro.

01.09.2021 r.

Projekt, znany również jako "The Form", będzie oferował około 30 000 m2 powierzchni na 10 kondygnacjach naziemnych i 2 podziemnych. Zlokalizowany jest w centrum Woli, a dokładniej – w nowej warszawskiej dzielnicy biurowej, 400 metrów od stacji metra Rondo Daszyńskiego.  To przełomowa transakcja, ponieważ oznacza sprzedaż ostatniej nieruchomości Penta Real Estate w Polsce, a jednocześnie jest to pierwszy zakup amerykańskiej firmy Lincoln Property Company w naszym kraju, która wraz z czeską grupą Enern Investments wystąpiły w roli inwestora.

Penta Real Estate jest liderem na rynku nieruchomości w Czechach, na Słowacji i w Polsce. Spółka powstała w wyniku wydzielenia działu nieruchomości z firmy Penta Investments, której początki sięgają 1994 roku.

Damian Grzywacz tak skomentował zaangażowanie Mazars w tę transakcję – Bardzo wysoko oceniam wsparcie, jakiego Mazars udzielił Penta Real Estate w tej wymagającej i ciekawej transakcji

Jacek Byrt, Partner kierujący Działem Doradztwa Finansowego oraz Bartosz Łuczak, Starszy Menadżer ds. Corporate Finance w Dziale Doradztwa Finansowego, pełnili rolę liderów projektu z ramienia Mazars w Polsce. Wspierał ich zespół ds. finansowego due diligence kierowany przez Jana Fido, Dyrektora, a także zespół Doradztwa Podatkowego nadzorowany przez Kingę Baran, Partner kierującą Działem Doradztwa Podatkowego oraz Michała Jarczewskiego, Menedżera.

Jacek Byrt komentując zaangażowanie Mazars stwierdził – Ta wyróżniająca się transakcja na rynku nieruchomości jest kolejną transakcją zamkniętą przez Mazars od czasu, gdy rok temu przejąłem odpowiedzialność za zespół Doradztwa Finansowego w Polsce. Jest ona dowodem naszych szerokich możliwości w zakresie realizacji interdyscyplinarnych projektów fuzji i przejęć gwarantujących satysfakcję naszych klientów.