Chemia i surowce

Właściwa dla branży strategia w celu w zbudowania odporności firmy

Współczesne firmy z branży chemicznej i surowcowej borykają się z licznymi wyzwaniami regulacyjnymi i środowiskowymi, a także z niepewnością ekonomiczną. Nasze rozwiązania w zakresie audytu, doradztwa finansowego i konsultingu, począwszy od cyfryzacji działań, poprzez zrównoważone badania i rozwój, aż po optymalizację pracy zakładu, pomagają zabezpieczać aktywa i pokonywać bariery w branży.

Nasze podejście

Branża chemiczna i surowcowa ma prawdziwie globalny charakter. Jednak światowy przemysł stoi również w obliczu wielu wyzwań, począwszy od kwestii związanych z energią odnawialną, bezpieczeństwem i ochroną środowiska, po zakłócenia w łańcuchu dostaw, zmieniający się rynek pracy i nowe technologie, a także liczne niepewności gospodarcze i polityczne.

Mazars posiada zespoły specjalistów, którzy rozumieją specyfikę Państwa działalności i oferują szeroki wachlarz usług w zakresie audytu, doradztwa finansowego i podatkowego, konsultingu oraz usługi compliance.

Wraz z rosnącym wydobyciem gazu łupkowego w USA, wzrostem rynku chemicznego w Chinach i działalnością wydobywczą, która jest poddawana skrupulatnej analizie z większym naciskiem na zrównoważony rozwój i łańcuchy dostaw, doskonale rozumiemy, że sektor Państwa działalności doświadcza znaczących zmian. W rezultacie priorytetowymi działaniami w Państwa firmie będzie:

  • Zabezpieczenie aktywów
  • Sporządzanie terminowych, istotnych informacji finansowych
  • Tworzenie struktury podatkowej, która jest najbardziej efektywna z punktu widzenia prowadzonej działalności

Wyzwania naszych klientów traktujemy jak własne. Posiadamy dogłębną wiedzą na temat problemów, z którymi borykają się firmy z sektora chemicznego i surowcowego i jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie doradztwo i wskazówki dostosowane do Państwa potrzeb.

Nasze usługi

Finansowanie i zabezpieczanie łańcucha dostaw

Nasi eksperci współpracują z Państwem w celu zabezpieczenia finansowania programów i infrastruktury, optymalizacji i zabezpieczenia globalnego łańcucha dostaw oraz wdrożenia nowych rozwiązań finansowych, takich jak faktoring odwrotny.

Wykorzystanie możliwości rynkowych i wzmocnienie obecności na rynku

Pomożemy Państwu w założeniu nowych firm lub wejściu na rynki wschodzące i rozwijające się, określeniu nowej gamy produktów oraz pomyślnemu przeprowadzeniu transakcji przejęcia i projektów partnerskich.

Zabezpieczanie i optymalizacja działań

Niezwykle ważne jest, aby Państwa biznes miał solidne podstawy. Będziemy współpracować z Państwem w celu wdrożenia i optymalizacji polityki antykorupcyjnej, przeglądu projektów inwestycyjnych, wprowadzenia wewnętrznych kontroli i procedur zarządzania ryzykiem oraz przeprowadzenia przeglądów w celu usprawnienia procesu podejmowania decyzji i zapobiegania nadużyciom.

Wyślij zapytanie oertowe