Ubezpieczenia

Przyszłościowe rozwiązania, które pomogą w odniesieniu sukcesu na zmieniającym się rynku

Sektor ubezpieczeń podlega dynamicznym zmianom. Największym wyzwaniem dla branży jest zarządzanie niepewnością i ryzykiem, które są nieodłącznym elementem tego rodzaju zakłóceń. Zmiany natury technologicznej, zmieniający się krajobraz regulacyjny i niepewne tło gospodarcze - to wszystko wpływa na oczekiwania konsumentów. Specjaliści Mazars dostarczają ubezpieczycielom rozwiązania w zakresie audytu, podatków i doradztwa, które pomagają przekształcić te wyzwania w pomyślną przyszłość.

Nasze podejście

Towarzystwa ubezpieczeniowe zmagają się z wieloma czynnikami, które wpływają na  dynamikę branży i czynią ją sektorem bardziej złożonym z punktu widzenia działających w niej podmiotów. Transformacja technologiczna, zaostrzenie przepisów oraz gwałtowne zmiany polityczne i gospodarcze wymagają uważnego nawigowania, do czego należy jeszcze dodać zarządzanie zmianami w dziedzinie oczekiwań i zachowań konsumentów.

W Mazars posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku ubezpieczeń, a nasze referencje dają nam szerokie spojrzenie na zakłócenia, z jakimi mierzy się branża ubezpieczeniowa. Oferujemy Państwu pełną gamę rozwiązań, w tym usługi audytu i doradztwa biznesowego. Nasz model biznesowy łączy w sobie międzynarodowy zasięg z wysokim poziomem usług, jakiego oczekują Państwo od partnera biznesowego świadczącego usługi dostosowane do indywidualnych potrzeb, zarówno brokerów i pośredników, ubezpieczycieli na życie oraz ubezpieczycieli ogólnych i korporacyjnych, jak i tych którzy działają na rynku reasekuracji.

Współpracujemy i cieszymy się zaufaniem globalnych graczy ubezpieczeniowych, regionalnych i lokalnych ubezpieczycieli, a także organów regulacyjnych i nadzorczych.  W ramach współpracy oferujemy jeden punkt kontaktowy, dzięki któremu otrzymają Państwo najlepsze, co Mazars może zaoferować: odpowiednio dobranych specjalistów i rozwiązania wynikające z szerokiego spektrum doświadczeń z branży dostosowane do Państwa strategii i celów.

Nasz zespół składa się z ekspertów w dziedzinie ubezpieczeń, którzy dysponują globalną, regionalną, lokalną i regulacyjną wiedzą oraz doświadczeniem technicznym, dzięki czemu świadczą usługi dla klientów w sposób płynny i na najwyższym poziomie. Pracujemy w oparciu o jedną zaintegrowaną platformę usługową, w ramach której gromadzimy członków naszego multidyscyplinarnego zespołu licznych specjalizacji. Wymiar aktuarialny jest wpisany w umiejętności naszych zespołów, dzięki czemu jesteśmy szczególnie skuteczni we wspieraniu klientów w związku z branżowymi trudnościami regulacyjnymi.

Nasze usługi

  • Audyt i usługi atestacyjne
  • Usługi aktuarialne i zarządzanie ryzykiem
  • Usługi konsultingowe
  • Doradztwo finansowe
  • Rachunkowość outsourcing
  • Podatki

Wyślij zapytanie ofertowe