Nowa odsłona siedziby Mazars w Polsce

Nowoczesny i niesztampowy charakter, szereg innowacyjnych rozwiązań, miejsce pracy dostosowane do obecnych trendów coworkingowych – tak prezentuje się nowa odsłona siedziby głównej Mazars.

Biuro Mazars przy ul. Pięknej w Warszawie zyskało nowy charakter dzięki remontowi, który został ukończony jesienią tego roku. Odnowiona przestrzeń to blisko 2 tys. m². powierzchni do pracy dla 300 osób, położona na trzech piętrach budynku Zaułek Piękna w samym centrum Warszawy.

Funkcjonalność przede wszystkim

W projektowaniu nowej przestrzeni kierowano się nowoczesnymi, ale jednocześnie uniwersalnymi i praktycznymi rozwiązaniami. Dużą część pomieszczeń zaprojektowano tak, aby mogły spełniać wiele funkcji jednocześnie, dlatego większość biura to open space. Pracownicy pracują przy ergonomicznych biurkach z elektroniczną regulacją wysokości. Zwiększono również ilość salek konferencyjnych, które umożliwiają pracę zarówno w mniejszych, jak i w większych zespołach.  Powstały również specjalne budki do rozmów telefonicznych dla osób, które potrzebują ciszy i skupienia. Co więcej, zadbano o rozmieszczenie działów w ten sposób, aby osobom współpracującym ze sobą na co dzień umożliwić efektywniejszą komunikację.

Zapraszamy na wirtualny spacer po warszawskiej siedzibie Mazars:

Biuro Mazars w Warszawie

Przestrzeń dostosowana do potrzeb pracowników

Biuro zaprojektowano zgodnie z koncepcją współdzielenia przestrzeni pracy i dostosowano do obecnych trendów coworkingowych. Powierzchnia została dostosowana do warunków pracy hybrydowej. Ponieważ praca zdalna zagości w firmie na stałe, wdrożono specjalny system umożliwiający rezerwację poszczególnych przestrzeni biurowych, działający w formie aplikacji mobilnej, dzięki któremu osoby wybierające pracę stacjonarną mają możliwość swobodnego korzystania z przestrzeni zarówno do pracy indywidualnej, jak i z miejsc spotkań fizycznych i w trybie online.

Na każdym piętrze nowo zaprojektowanej przestrzeni warszawskiego biura wyodrębnić można kilka stref. Pierwsza z nich to codzienne środowisko pracy – biurka do pracy indywidualnej, znajdujące się z reguły przy wysokich oknach zapewniających dopływ światła dziennego. Kolejna to przeszklone sale konferencyjne do spotkań w zespołach projektowych bądź spotkań zewnętrznych. Na każdym z pięter znajdują się również przestronne kafeterie z wyodrębnionymi strefami na lunch, do wspólnego spędzania wolnego czasu bądź złapania oddechu.

- Jedną trzecią naszych pracowników stanowią osoby, które nie ukończyły jeszcze 30 lat. Nie mieliśmy więc wątpliwości, że nasze nowe biuro powinno odzwierciedlać ich styl życia i odpowiadać na potrzebę możliwości połączenia pracy stacjonarnej z pracą zdalną oraz pracy zawodowej z życiem osobistym - wyjaśnia Katarzyna Partyga, Dyrektor HR Mazars w Polsce.

W projekcie postawiono na jasne barwy. Kolorystyka ścian oraz wyposażenia nawiązuje bezpośrednio do kolorów marki – dominuje błękit, szarość i biel. Dzięki połączeniu materiałów takich jak szkło, drewno i beton, całość zyskała nowoczesny i niesztampowy charakter.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne

Biuro zostało wyposażone w wielofunkcyjny sprzęt i wysokiej jakości systemy wideokonferencyjne – projektor laserowy 4K, ekrany wideokonferencyjne, które łączą w sobie zadania projektora wideo-konferencyjnego, flipcharta i whiteboarda.

Przy projektowaniu zastosowanych rozwiązań skupiono się na tym, aby wszystko działało bezprzewodowo, jak najbardziej nowocześnie i zapewniało komfortowe odbywanie spotkań.

- Najważniejszy jest dla nas komfort pracowników, dlatego liczymy, że zmiana filozofii funkcjonowania biura, na którą się zdecydowaliśmy, wzmocni komunikację i wymianę wiedzy. Nowa aranżacja spowoduje, że będziemy częściej się widywali i rozmawiali, a to już wzmacnia proces wymiany wiedzy i doświadczeń – mówi Michel Kiviatkowski, Partner Zarządzający Mazars w Polsce. - Zmiany w naszym warszawskim biurze doceniają również nasi klienci. Na spotkania z nimi przeznaczyliśmy  wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt sale konferencyjne położone na najwyższej kondygnacji budynku - podsumowuje.

Biuro Mazars w Warszawie

biuro-warszawa-10
biuro-warszawa-13
biuro-warszawa-11
biuro-warszawa-1
biuro-warszawa-8
biuro-warszawa-5
biuro-warszawa-3
biuro-warszawa-6