Doradztwo transakcyjne w Europie Środkowo-Wschodniej w 2021 roku

W 2021 roku, po raz szósty z rzędu, Mazars uplasował się na 5. miejscu wśród najlepszych doradców transakcyjnych pod względem liczby udanych transakcji w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu Mergermarket „CEE Accountant League Table”.

Patrząc na ten miniony rok, obserwujemy kilka kluczowych tematów, które kształtowały i wpływały na działalność transgraniczną Mazars w Europie Środkowo-Wschodniej:

Pobierz publikację

1. Inwestycje przychodzące od inwestorów strategicznych z USA, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, krajów Beneluksu i Skandynawii;

2. Większa liczba transakcji, w których uczestniczą kupujący z Europy Środkowo-Wschodniej;

3. Wzmocnienie zainteresowania funduszy private equity tym regionem;

4. Intensywna aktywność w zakresie fuzji i przejęć w następujących sektorach: technologia, przemysł, energia i źródła odnawialne, opieka zdrowotna i sektor farmaceutyczny, nieruchomości, budownictwo i telekomunikacja.

Mazars przewiduje, że te tematy będą nadal wpływać na aktywność transakcyjną w Europie Środkowo-Wschodniej w 2022 roku. Perspektywy na najbliższe miesiące są stosunkowo pozytywne: Europa Środkowo-Wschodnia jest dobrze przygotowana do skorzystania z okresu po Covid-19, a głównymi czynnikami napędzającymi ten trend są: nearshoring w przemyśle, planowanie sukcesji, działalność funduszy PE, zwrot w kierunku odnawialnych źródeł energii oraz dalsza konsolidacja rynku w wybranych sektorach.

Dokument

Mazars CEE Deal Advisory Highlights 2021