Fuzje i przejęcia w regionie Azji i Pacyfiku: pułapki podatkowe i nowe możliwości

17-06-2021 Poszukiwanie możliwości za granicą jest dla wielu firm naturalną ścieżką rozwoju. Wchodząc na nowe rynki i łącząc się z nowymi klientami, firmy mogą zwiększyć swoją sprzedaż i zyski, jednocześnie rozkładając ryzyko, nie będąc zmuszonymi do polegania wyłącznie na jednym rynku.

Prowadzenie działalności w różnych krajach i regionach wiąże się z wyzwaniami – konteksty handlowe są różne, a otoczenie regulacyjne może być trudne do zrozumienia, natomiast jeszcze trudniejsze okazuje się nadążenie za tymi zmianami.

To właśnie dlatego opublikowaliśmy to badanie: aby rzucić nowe światło na ryzyka podatkowe i możliwości związane z fuzjami i przejęciami w regionie Azji i Pacyfiku. Opierając się na doświadczeniach naszych ekspertów, dostarczamy informacje, które obejmują analizę due diligence struktury podatkowej w regionie oraz często spotykane ryzyka podatkowe, które mogą utrudniać zawieranie transakcji i powodzenie późniejszych procesów integracyjnych na tych szybko rozwijających się rynkach.

Pokazujemy, że główne pułapki dotyczą cen transferowych i wykorzystania strat podatkowych, takie transakcje korzystają również z wielu ulg podatkowych, takich jak amortyzacja aktywów i wartości firmy oraz zwolnienia podatkowe w przypadku fuzji lub podziałów. W raporcie przedstawiliśmy to, czego firmy mogą się spodziewać podczas zawierania transakcji w regionie, jakie czekają na nie wyzwania regulacyjne, oraz to, jak mogą uniknąć pułapek podatkowych, jednocześnie maksymalnie wykorzystując możliwości dotyczące fuzji i przejęć.

 

Zachęcamy Państwa do pobrania raportu, aby dowiedzieć się  więcej o pułapkach podatkowych i możliwościach, które pozwolą Państwu wykonać kolejny strategiczny krok.

Dokument

Doing M&A in Asia Pacific