Mazars doradzał Grupie Ondura przy przejęciu CB S.A. w Polsce

Mazars doradzał Grupie Ondura przy transakcji przejęcia polskiej spółki CB S.A., wiodącego producenta i dystrybutora specjalistycznych materiałów budowlanych, w szczególności folii hydroizolacyjnych i akcesoriów dachowych.

08.04.2021 r.

Grupa Ondura zatrudnia 2 tys. osób, posiada 13 fabryk w 9 różnych krajach i generuje obroty w wysokości 350 mln EUR, z czego prawie 90% osiągana jest na rynkach międzynarodowych. Założona w 1995 roku firma CB S.A. zatrudnia 200 osób, a jej roczne przychody przekraczają 50 mln EUR, z czego 45% jest eksportowane do blisko 50 krajów.

- Onduline jest dumny z tego, że był inicjatorem powstania marki Ondura, międzynarodowej grupy, która wyraźnie prezentuje swoje ambicje: rozwój rozwiązań hydroizolacyjnych w celu ochrony budynków i ich mieszkańców w każdym momencie. Posiadamy w tym segmencie działalności unikalną pozycję, która umożliwiła nam rozwój w czasie kryzysu zdrowotnego w 2020 roku. Osoby prywatne chcą ulepszać swoje domy zarówno w środku, jak i na zewnątrz, a profesjonaliści i społeczności odnawiać istniejące już budynki, aby wydłużyć ich żywotność - komentuje Patrick Destang, Dyrektor generalny Grupy Ondura.

Jan Fido, Dyrektor kierujący praktyką transakcji i wycen Mazars w Polsce, dodaje - Z przyjemnością doradzaliśmy Grupie Ondura przy przejęciu spółki CB S.A., aby pomóc w ekspansji na Europę i wzmocnić pozycję firmy na rynku. Życzymy Grupie Ondura i jej kadrze zarządzającej udanego dalszego rozwoju biznesu.

Mazars świadczył usługi doradcze w zakresie fuzji i przejęć po stronie kupującego oraz usługi transakcyjne na rzecz Grupy Ondura. W skład zespołu transgranicznego zaangażowanego w ten projekt wchodzili:

  • w biurze w Paryżu: Stéphane Pithois (Partner, Global Head of M&A), Matthieu Maquet (Director - M&A), Fernando Rossi-Vargas (Senior Associate - M&A );
  • w biurze w Warszawie: Jan Fido (Dyrektor kierujący praktyką transakcji i wycen Mazars w Polsce), Tomasz Szostak (Starszy Manager – usługi transakcyjne), Adam Zohry (Executive Manager - M&A).

  

O Mazars

Mazars jest międzynarodową firmą świadczącą usługi audytorskie, podatkowe i doradcze zatrudniającą ponad 42 000 pracowników w ponad 90 krajach. Działając w Polsce od 1992 roku Mazars korzysta z wiedzy ponad 300 specjalistów w Warszawie i Krakowie, oferując im pełen zakres usług w dziedzinie audytu, outsourcingu księgowego i kadrowo-płacowego, podatków, konsultingu oraz doradztwa finansowego, w szczególności usług transakcyjnych, wycen oraz doradztwa w zakresie fuzji i przejęć.