Mazars partnerem PE & VC Virtual Conference

Mazars, jako wiodący doradca firm z sektora private equity i venture capital w Europie Środkowo-Wschodniej, kolejny rok z rzędu miał przyjemność być jednym z partnerów wirtualnej konferencji PE & VC, która odbyła się w dniach 16-18 marca 2021 r. Nasi eksperci przedstawili kluczowe ustalenia i spostrzeżenia dotyczące regionalnego rynku funduszy PE i VC.

Rynek inwestycyjny jest powszechnie uważany za optymistyczny, zorientowany na nowe możliwości i wygodne zawieranie transakcji z domu. Respondenci przewidują mniejszy spadek przychodów w ciągu najbliższych 12 miesięcy niż wcześniej zakładano, ożywienie gospodarcze w kształcie litery "U" i krótszy czas realizacji strategii wyjścia z inwestycji. W niepewnym środowisku biznesowym inwestorzy okazali się być odporni i szukają nowych możliwości w najbliższej perspektywie czasowej. Jeśli środowisko polityczne bardziej się ustabilizuje, a kapitał nadal będzie dostępny, możemy oczekiwać, że sektor private equity będzie aktywnie poszukiwać możliwości inwestycyjnych.

Celem wirtualnej konferencji PE & VC było przeprowadzenie funduszy, inwestorów i biznesu przez sytuację spowodowaną pandemią COVID-19 oraz pomoc w przygotowaniu się do funkcjonowania rynku PE po kryzysie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 500 profesjonalistów z funduszy private equity i venture capital oraz ponad 300 inwestorów.

W środę, 17 marca w godzinach 12:30 - 12:50 (CET) partnerzy odpowiedzialni za usługi doradztwa finansowego w Mazars, Andrija Garofulić i Răzvan Butucaru przedstawili wnioski płynące z dwóch flagowych badań Mazars dotyczących rynku private equity „Covid-19 and the world of private equity” oraz „Investing in the CEE: Inbound M&A report 2020/2021”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.

Kontakt