Finansowanie infrastruktury

Budowanie podstaw udanego projektu

Ponieważ wzrasta globalny popyt na infrastrukturę i energię, pomagamy podmiotom, organom publicznym, pożyczkodawcom i inwestorom realizować ich cele i zarządzać ryzykiem. Zapewniamy wsparcie na całym świecie, gdziekolwiek nasi klienci chcą nabywać, budować, finansować, obsługiwać lub posiadać aktywa infrastrukturalne.

Infrastruktura odgrywa ważną rolę dla firm i społeczeństwa, ale jest to coraz bardziej skomplikowana dziedzina. W Mazars łączymy wiedzę merytoryczną z dogłębną znajomością sektora, zapewniając naszym klientom jeden, zintegrowany zespół gwarantujący spójną i płynną obsługę na każdym rynku. 

Wierzymy, że rzetelne i przejrzyste modelowanie jest zasadniczym fundamentem wszystkich transakcji. Mamy doceniane na świecie doświadczenie w modelowaniu finansowym w sektorze energii, infrastruktury i środowiska. Nasz standard modelowania jest uznawany za jedną z najlepszych metodologii w swojej klasie, a nasze doświadczone zespoły szkolą osoby prywatne i wewnętrzne zespoły, jak budować rzetelne i przejrzyste modele w oparciu o standard Mazars.

Wiodący na świecie inwestorzy, deweloperzy i właściciele w dziedzinie infrastruktury i energii ufają Mazars, że zapewnia niezależne poświadczenie w odniesieniu do swoich modeli. Nasza rzetelna metodologia i podejście w zakresie modelowania cienia zapewnia doskonałe wyniki oraz poświadczenie.

Jeśli chodzi o wsparcie transakcyjne, łączymy krajowe i międzynarodowe doświadczenie z wiedzą specjalistyczną (w zakresie podatków, rachunkowości i due diligence) w zależności od potrzeb danego klienta i transakcji.

Nasz zespół ds. finansowania infrastruktury może pomóc Państwu w następujących obszarach:

  • audyt modelu finansowego przy zastosowaniu rygorystycznych kryteriów kontroli jakości;
  • modelowanie finansowe z wykorzystaniem standardu modelowania Mazars;
  • kursy szkoleniowe z modelowania finansowego (online lub stacjonarne) do celów finansowania projektów ogólnych, partnerstw publiczno-prywatnych (PPP), M&A i dla poszczególnych sektorów;
  • wsparcie i doradztwo transakcyjne;
  • niezależna wycena, począwszy od wyceny aktywów i portfela aż po pełnienie funkcji agenta wyceny dla notowanych funduszy;
  • zintegrowane badanie due diligence obejmujące due diligence finansowe, podatkowe i modelowe;
  • opinie dotyczące podatku infrastrukturalnego i księgowości dotyczące zagadnień lokalnych i transgranicznych;
  • usługi zarządzania aktywami, w tym księgowość, compliance, sprawozdawczość i modelowanie operacyjne.

Nasi pracownicy

Nasz zespół liczy 140 specjalistów pracujących w Londynie, Sydney, Paryżu, Nowym Jorku, Toronto, Johannesburgu, Pekinie i Delhi.